Naše projekty

Ať už malé nebo velké, mají naše projekty jedno společné, děláme je pro komunitu Jabloňového Sadu. Budeme rádi, když naše projekty podpoříte ať už finančně nebo i materiálně. Skvělé bude, když budete chtít s námi projekty vytvářet a realizovat, stačí se stát členem spolku pro snašší domluvu a spolupráci.

Podpora projektů

  1. Vyberte si projekt, který chcete podpořit.
  2. Pokud chcete přiložit ruku k dílu napište nám na spolekjablonovysad@gmail.com.
  3. Pokud chcete přispět finančně, zašlete libovolnou částku na náš transparentní účet: 5781952399/0800 a do zprávy pro příjemce napište název projektu.
  4. Vybrané peníze se zavazujeme využít na Vámi vybraný projekt.

Projekty v realizaci


Připravované projekty

Projekt Vánoce 2024 (listopad/prosinec 2024)


Realizované projekty

Projekt Vánoce 2023 (listopad/prosinec 2023)

Vánoční stromek bude na stejném místě jako v minulých letech - na rohu Višňové 3. Stromek bude opět připraven během pátku 1.12.2023 a děti si jej mohou do sobotního rozsvícení ozdobit vlastními ozdobami. Letošní již tradiční setkání u svařáku proběhne v sobotu 2.12.2023 v 17 hodin a společně si u rozsvícení vánočního stromečku zazpíváme koledy a vychutnáme teplý svařák a čaj.

Letos nás čekají již 5. společné Vánoce v Jabloňovém sadu. Přijďte nám pomoct se zdobením stromečku, zazpívat si koledy, vychutnat si první letošní svařák a přivítat předvánoční advent společně se svými sousedy.   

Ježíškova poštovní schránka bude opět připravena hned vedle vánočního stromku. Prosíme všechny rodiče, aby pečlivě překontrolovali dopisy svých dětí a případně doplnili zpáteční adresu.   

Pozor - Letos se můžete těšit na malé překvapení (hlavně děti) - více podrobností bude zveřejněno 20.12.2023

Přispívat můžete na transparentní účet: 5781952399/0800

Do zprávy příjemci dejte text: Projekt Vánoce 2023

Vybráno: 700 Kč

Z vybraných peněž bude pořízen vánoční stromeček, chvojí na výzdobu JS, občerstvení na slavnostní rozsvícení a drobný materiál. 


Projekt Vánoce 2022

Vánoční stromek bude na stejném místě jako v minulých letech - na rohu sekce 6. Stromek bude opět připraven během pátku 25.11.2022 a děti si jej mohou do sobotního rozsvícení ozdobit vlastními ozdobami. Letošní již tradiční setkání u svařáku proběhne v sobotu 26.11.2022 v 17 hodin a společně si u rozsvícení vánočního stromečku zazpíváme koledy a vychutnáme teplý svařák a čaj.

Letos nás čekají již 4. společné Vánoce v Jabloňovém sadu. Přijďte nám pomoct se zdobením stromečku, zazpívat si koledy, vychutnat si první letošní svařák a přivítat předvánoční advent společně se svými sousedy.  

Ježíškova poštovní schránka bude opět připravena hned vedle vánočního stromku. Prosíme všechny rodiče, aby pečlivě překontrolovali dopisy svých dětí a případně doplnili zpáteční adresu.  

Přispívat můžete na transparentní účet: 5781952399/0800

Do zprávy příjemci dejte text: Projekt Vánoce 2022

Cílová částka: 3 500 Kč

Vybráno: 3 200 Kč

Z vybraných peněž bude pořízen vánoční stromeček, chvojí na výzdobu JS, občerstvení na slavnostní rozsvícení a drobný materiál. 


Projekt Vánoce 2021

Vánoční stromek bude na stejném místě jako v minulých letech - na rohu sekce 6. Stromek bude opět připraven během pátku 26.11.2021 a děti si jej můžou do sobotního rozsvícení ozdobit vlastními ozdobami. Doufáme, že nám letos již tradiční setkání u svařáku nic nepřekazí a proběhne v sobotu 27.11.2021 společně s rozsvícením vánočního stromečku.

Letos nás čekají již 3. společné Váncoe v Jabloňovém sadu. Přijďte nám pomoct se zdobením stromečku, zaspívat si koledy, vychutnat si první letošní svařák a přivítat předvánoční advent společně se svými sousedy. 

Ježíškova poštovní schránka bude opět připravena hned vedle vánočního stromku. Prosím všechny rodiče, aby pečlivě opět překontrolovali dopisy svých dětí a případně dopnili zpáteční adresu. 

Cílová částka: 5 000 Kč

Vybráno: 2 300 Kč

Z vybraných peněž bylo pořízeno občerstvení na slavnostní rozsvícení a drobný materiál na výzdobu Jabloňového sadu. Stromeček a chvojí finančně zaštítil výbor Spolku a nová solární světýlka na stromečky u vjezdu byla pořízena z dotace Obce Moravany.

Přispívat můžete na transparentní účet: 5781952399/0800

Do zprávy příjemci dejte text: Projekt Vánoce 2021


Projekt Vánoce 2020

Pojďme si opět udělat krásné Vánoce. Chtěli bychom znovu v celém sadu vytvořit krásnou vánoční atmosféru. Vánoční stromek bude opět stát na stejném místě jako minulý rok - na rohu sekce 6.

Stromek si budou děti moci sami ozdobit vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Vzhledem k současné situaci nebude rozsvěcování vánočního stromku probíhat společně se sousedským setkáním u svařáku a čaje, ale samotné rozsvěcování proběhne bez přítomnosti veřejnosti první adventní víkend. Sousedské setkání proběhne jakmile nám to epidemiologická situace dovolí. Termín bude upřesněn.

 Ježíškova poštovní schránka bude opět připravena, aby se k Ježíškovi dostal každý dopis včas. Prosím všechny rodiče, aby pečlivě překontrolovali dopisy svých dětí a případně dopnili spáteční adresu.

Cílová částka: 5 000 Kč

Vybráno: 6 100 Kč Děkujeme !!

Přispívat můžete na transparentní účet: 5781952399/0800

Do zprávy příjemci dejte text: Projekt Vánoce 2020Komunitní zahrada (03-11/2020)

Prostřednictvím Nadace partnerství a jejího grantového programu Zelené oázy 2019/2020 jsme získali dotaci na výstavbu komunitní zahrady v prostoru dětského hřiště. K již stávajícím dvěma záhonům s ovocnými keři, budou vybudovány dvě skalky. Celý prostor se tak uzavře a vytvoří klidovou zónu, která bude určena pro odpočinek. Do jedné ze skalek vysadíme nejrůznější druhy bylinek. Ty budou moci všichni obyvatelé sadu využívat pro vlastní potřebu. Ve druhé skalce budou jahody, aby i děti na hřišti měli možnost si nějakou tu dobrotu utrhnout během hraní venku.

V současné době je projekt již  hotov. Vyvýšené záhony jsou osázeny jak jahodníky tak bylinkami. Za hranicí dětského hřiště máme umístěny dva IBC kontejnery na dešťovou vodu. Poslední položkou, která byla realizována minulý měsíc je výsadba vinné révy, která zakryje poslední volnou stranu dětského hřiště podél polní cesty.

S realizací tohoto projektu nám pomáhá nejen obec Moravany, která nám poskytla souhlas s jeho realizací a i materiálně nám bude nápomocna, ale i společnost Zemako, která nám opět přislíbila jak vypůjčení potřebného nářadí tak pořízení kvalitní zeminy na tvorbu skalek.


Odpovědná osoba : Kristýna Dragounová, Tomáš Koláček

www.zeleneoazy.cz  www.nadacepartnerstvi.cz   www.molcesko.cz


Skákací hrad pro Jabloňový sad

Máme pro Vás nový projekt, který má za cíl koupi skákacího hradu, který by byl k využití na akce v Jabloňovém sadu, ale i pro Vás, třeba na dětské oslavy a podobně. 

Na každou párty půjčujeme velký skákací hrad z půjčovny, což nás stojí minimálně 2 300 Kč za akci. Rozhodně se tedy vyplatí hrad pořídit. Bohužel to není levná záležitost a tak Vás prosíme tímto o pomoc. Pokud hrad zakoupíme budeme moci ušetřené prostředky použít na další vybavení, atrakce a další potřeby pro pořádané párty apod.

Odměny za příspěvek:

Pokud přispějete více než 700 Kč, budete mít možnost si hrad na jeden den zapůjčit pro Vaši soukromou oslavu!

Pokud přispějete více než 400 Kč a méně než 700 Kč dostanete od nás 2x 0,5 L kelímek s logem, které můžete využít na párty i jinde.

To se opravdu vyplatí, protože zapůjčení velkého hradu, jak vidíte výše je standardně za 2 300 Kč a více. Příspěvky nad 700 Kč budeme evidovat a povedeme rezervační kalendář pro půjčení hradu.


HRAD JE JIŽ V JS😉 DĚKUJEME ZA VŠECHNY PŘÍSPĚVKY

Pro vyzvednutí odměn a rezervaci termínu zapůjčení nás prosím kontaktujte na email spolku.


Společenské hry na dětském hřišti

Aby společný čas strávený s dětmi na hřišti nebyl jen o pohybu, připravujeme pro všechny věkové kategorie oblíbené společenské hry, některé v trochu větším formátu. Doufáme, že se u nich společně pobavíte a užijete si s nimi spoustu zábavy na čerstvém vzduchu. Jednotlivé hry jsou umístěny v prostorách dětského hřiště v uzamykatelém boxu.

Kód pro otevření truhly : 369Projekt Vánoce 2019

Pojďme si udělat krásné Vánoce. Chtěli bychom v celém sadu vytvořit krásnou vánoční atmosféru a k té bezesporu patří i vánoční stromek. Vybrali jsme místo, kde se bude pěkně vyjímat a bude možné ho zapojit do elektrické sítě - na rohu sekce 6. 

Stromek si budou děti moci sami ozdobit. Pomůžete jim s výrobou ozdob? Pro inspiraci a naše doporučení se prosím podívejte níže. Zdobení a rozsvěcení stromku proběhne v sobotu 30.11.2019. Těšit se můžete na horký čaj, svařené víno a třeba někdo přinese i perníčky.

Píšete s dětmi dopis Ježíškovi? Možná si říkáte, no jo, ale kam ho poslat. Vyrobíme Ježíškovu poštovní schránku tak aby se k Ježíškovi dostal každý dopis včas.Dřevěná truhla na dětské hračky

Truhla bude určena pro dětské hračky, které se děti na hřiště rozhodly přinést a ponechat i pro ostatní. Truhla je již zakoupena a bude umístěna v blízkosti pískoviště. Prosíme o udržování pořádku a hračky na konci dne do truhly uklízet. Děkujeme


Branky na dětském hřišti

Děkujeme Nině Košíkové a Janě Klimkové za zakoupení branek na dětské hřiště, určitě si je děti užijí. Tak honem, vezměte balón a běžte je vyzkoušet. :-)